Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Japonia- ogólna dyskusja

Go down 
+4
kmax
lipa3000
Minimus
Tochers
8 posters
AutorWiadomość
Tochers
Admin
Tochers


Liczba postów : 204
Age : 32
Registration date : 19/10/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySob Gru 08, 2007 7:25 pm

Japonia- ogólna dyskusja 125px-Flag_of_Japan.svg
Czyli co sądzicie na temat kraju kwitnącej wiśni.
Tu trochę ogólnych informacji
wikipedia napisał:
Japonia (日本 – Nihon lub Nippon; 日本国 – Nihon-koku lub Nippon-kokuposłuchaj po japońsku *) – państwo wyspiarskie leżące w Azji Wschodniej na Pacyfiku. Morze Japońskie oddziela kraj od kontynentu azjatyckiego. Archipelag Japoński rozciąga się od Wysp Nansei na południu do Hokkaido na północy i składa się z ok. 4 000 wysp. Największe z nich to: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku.

Wyspiarskie położenie Kraju Wschodzącego Słońca i związane z tym geograficzne odseparowanie w zasadniczy sposób determinowało trwającą przez stulecia izolację kulturową, zakończoną w połowie XIX wieku. To za jej przyczyną Japończycy są dziś społeczeństwem jednolitym pod względem narodowościowym, językowym, jak również wyznaniowym i kulturowym.

Mieszkańcy owego kraju od zarania dziejów muszą zmagać się z siłami przyrody: trzęsieniami ziemi, wybuchami wulkanów, niszczycielskimi falami tsunami i katastrofalnymi huraganami. Natomiast rzeźba terenu i skromne złoża surowców mineralnych niezbyt sprzyjają powstaniu silnego państwa. Górzysty charakter Japonii sprawił, iż wąskie niziny nadbrzeżne stały się głównym miejscem osadnictwa ludności; tu też rozwinęła się gospodarka, tu powstały miasta; rozkwitła niezwykła cywilizacja. Jakby na przekór tym niesprzyjającym warunkom współczesny Kraj Kwitnącej Wiśni jest najbardziej rozwiniętym państwem Azji i jednym z najlepiej rozwiniętych na ziemskim globie.

Generalnie dla mnie kraj świetny. Po prosu flora i fałna jest naprawdę cudna. Oczywiście przepiękne kwitnące wiśnie: Japonia- ogólna dyskusja 180px-Boke_sakura, zwierzątka też mają fajne Japonia- ogólna dyskusja 250px-Cigokudani_hotspring_in_Nagano_Japan_001, Ci samurajowie, ta architektura Japonia- ogólna dyskusja 250px-Keep_of_Matsumoto_Castle, historia i przede wszystkim kanji Japonia- ogólna dyskusja 150px-Japan. Gdyby nie te erupcje wulkaów, trzęsienia ziemi, hurgany, tsunami i inne nieszczęścia naprawdę było by świetnie. Na następne wakacje chciałbym tam wyjechac. Mam nadzieję, że po angielsku się jakoś dogadam xD. A wszym zdaniem jaka jest japonia?
Powrót do góry Go down
https://animeraw.forumpolish.com
Minimus

Minimus


Liczba postów : 52
Registration date : 22/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySob Gru 08, 2007 10:56 pm

Interesująca, i to bardzo =D. Sami samurajowie są ciekawi... chciałbym te ich budowle zobaczyć na żywca. Może kiedyś się tam przelecę =]
Powrót do góry Go down
lipa3000
VIP
VIP
lipa3000


Liczba postów : 98
Age : 34
Registration date : 24/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySob Gru 08, 2007 11:33 pm

Powrót do góry Go down
kmax
Upliker
Upliker
kmax


Liczba postów : 34
Age : 33
Registration date : 08/12/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptyCzw Gru 13, 2007 7:01 pm

Japonia to świetny kraj szkoda tylko, że prawdopodobnie w najbliższej przyszłości tam nie polece. A najfajniejsze jest to, że wchodzisz do sklepu a tam na poleczce tylleeeee animcow. No i jeszcze sushi...
Powrót do góry Go down
lipa3000
VIP
VIP
lipa3000


Liczba postów : 98
Age : 34
Registration date : 24/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptyNie Gru 16, 2007 6:21 am

Powrót do góry Go down
Tochers
Admin
Tochers


Liczba postów : 204
Age : 32
Registration date : 19/10/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptyNie Gru 16, 2007 1:03 pm

ach co ja bym dał za Kawaii. Podobno to jedyne polskie pismo o anime i mangach. Nigdy nie miałem nawet okazji go przeczytać Sad.
Powrót do góry Go down
https://animeraw.forumpolish.com
lipa3000
VIP
VIP
lipa3000


Liczba postów : 98
Age : 34
Registration date : 24/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptyNie Gru 16, 2007 1:10 pm

Teraz idę spać, ale obiecuję ci, że wieczorem (możliwe, że baaaardzo późnym) zupladuje jeden cały numer.
Powrót do góry Go down
ilbis

ilbis


Liczba postów : 4
Registration date : 25/12/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptyPon Sty 21, 2008 10:35 pm

Tochers napisał:
ach co ja bym dał za Kawaii. Podobno to jedyne polskie pismo o anime i mangach. Nigdy nie miałem nawet okazji go przeczytać Sad.

Oj Tochers żałuj, żałuj Razz Ale jeszcze możesz nadrobić zaległości, możesz kupić je w końcu na allegro, ja np cały czas dokupuje co ciekawsze numery do swojej małej kolekcji hehe

A co do Japonii to fajnie byłoby się tam kiedyś wybrać, ale to może kiedyś, gdy będę miał czas.......i trochę gotówki
Powrót do góry Go down
dusia

dusia


Liczba postów : 69
Age : 30
Registration date : 10/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptyWto Sty 22, 2008 8:34 pm

Mnie Japonia szalenie interesuje i zamierzam tam kiedyś polecieć/pojechać/w każdym razie jakoś się dostać. Ale raczej nie zamieszkałabym tam dłużej (wszelkie kataklizmy...)
Jeśli chodzi o Kawaii to widziałam je w empiku jak jeszcze się nie interesiłam anime i nie kupowałam Embarassed I chyba teraz muszę za to odpokutować Sad
Powrót do góry Go down
http://www.anime-koda.yoyo.pl
Sledziu_w

Sledziu_w


Liczba postów : 36
Age : 33
Registration date : 23/12/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptyWto Sty 22, 2008 8:45 pm

Ech... Dusia... Wiem co czujesz, pamiętam jak zawsze w Empiku kupowałem CD-ACTION...na półce obok zawsze stało świeże Kawaii. Słyszałem, że podupadło, zmienili wydawnictwo i odszedł od nich Mr. Jedi [ cześć i chwała ]. Ponoć całkiem przekształcili je na pisemko dla dzieciaków, a szkoda...
Powrót do góry Go down
https://animeraw.forumpolish.com/
dusia

dusia


Liczba postów : 69
Age : 30
Registration date : 10/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySro Sty 23, 2008 10:00 am

No dokładnie Sad Co się stało to się nie odstanie, trzeba kupować na allegro...

A macie w szkołach mundurki (oczywiście ci, którzy jeszcze do niej chodzą Very Happy )? Jak sądzicie, czy są lepsze, czy gorsze od tych japońskich (nie mogłam znaleźć "chłopskiej" wersji)??
Japonia- ogólna dyskusja 200px-Sailor_fuku_girls
Powrót do góry Go down
http://www.anime-koda.yoyo.pl
Minimus

Minimus


Liczba postów : 52
Registration date : 22/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySro Sty 23, 2008 11:42 am

Jestem chłopakiem więc dużo nie dopowiem, ale myślę że u nas są lepsze, bo to tylko kamizelki zakładane na wszystko ^^' łatwo zdjąć, założyć XD
Powrót do góry Go down
Sledziu_w

Sledziu_w


Liczba postów : 36
Age : 33
Registration date : 23/12/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySro Sty 23, 2008 1:34 pm

Mnie szczęśliwie ominął dekret Wielkiego Edukatora i nie noszę takich pierdół... za to moja siostra nosi i powiem szczerze, że te polskie mundurki to jedna wielka pomyłka [ japońskie są duuużooo lepsze ]
Powrót do góry Go down
https://animeraw.forumpolish.com/
Anarchy Maniek

Anarchy Maniek


Liczba postów : 79
Age : 37
Registration date : 14/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySro Sty 23, 2008 2:12 pm

Te japońskie są zdecydowanie droższe dlatego nie ma się co dziwić że polskie mundurki nie zrobiły na Tobie wrażenia póki ludzie będą mieli mało kasy dopóty nie doczekamy się porządnych mundurków pirat
Powrót do góry Go down
http://www.animemanasati.fora.pl
Minimus

Minimus


Liczba postów : 52
Registration date : 22/11/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySro Sty 23, 2008 3:31 pm

A ja słyszałem, że MEN chce znieść mundurki xD miejmy nadzieje, że to nie jest tylko bezpodstawna plotka xD
Powrót do góry Go down
Tochers
Admin
Tochers


Liczba postów : 204
Age : 32
Registration date : 19/10/2007

Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja EmptySro Sty 23, 2008 3:55 pm

A ja w tym roku kończę gimnazjum i dalsze losy mundurków mnie nie interesują. A co do poruszonego tematu, to fakt w Japonii są droższe i lepsze, ale w Polsce są praktyczniejsze (można z nich szybko wyskoczyć i ubrać normalne ciuchy afro).
Powiem Ci Tochuś, że mój Mundurkas jest bardzo praktyczny. ;] Kurteczkę ściągasz i jesteś w normalnych ciuchach. Very Happy
Powrót do góry Go down
https://animeraw.forumpolish.com
Sponsored content





Japonia- ogólna dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Japonia- ogólna dyskusja   Japonia- ogólna dyskusja Empty

Powrót do góry Go down
 
Japonia- ogólna dyskusja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Hyde Park :: Japonia-
Skocz do: