IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj  

Share | 

Hardsuby

Go down 

Czy chcesz na forum hardsuby eng/pl?
Tak
50%
 50% [ 7 ]
Nie
50%
 50% [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 14

AutorWiadomość
Tochers
Admin

Liczba postów : 204
Registration date : 19/10/2007

PisanieTemat: Hardsuby   Pią Lis 23, 2007 8:05 pm

Otóż mam dylemat. Głównym założeniem forum jestnajwyższa jakość i oryginalne wersje. Nie wiem, czy hardsuby można także uznawać za wysoką jakość, czy może zrezygnować z tej wersji? Ja osobiście jestem przciw, nie lubię wbydowanych napisów. Po pierwsze szpecą, po drugie jakość jest niższa. Głosujcie.
PS: Proszę także o uzasadnienie swojego wyboru.

EDIT: oczywiście chodzi mi o wersję .avi, a nie rmvb shit lol!.

Ostatnio zmieniony przez dnia Nie Lis 25, 2007 12:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://animeraw.forumpolish.com
Qashqai

Liczba postów : 48
Registration date : 13/11/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Sob Lis 24, 2007 9:32 pm

Hmm, a wiesz co ja ci powiem? Że trzeba być naprawdę przewrażliwionym, żeby widzieć kolosalną różnicę między .avi a .rmvb Smile. A dlaczego wszyscy uważają, że rmvb to gówno, to mi się nie chce tłumaczyć Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://animes.nmj.pl
dred
Moderator

Liczba postów : 61
Registration date : 20/10/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Sob Lis 24, 2007 11:20 pm

Dlaczego? Bo wg nich to badziewo, bo pogarsza jakość na przy konwersji do .avi. A po co konwertować? ;p

Liczba postów : 52
Registration date : 22/11/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Nie Lis 25, 2007 2:08 am

Jak już Qashqai pisała różnicy w jakości nie ma. Tyle, że rmvb nie odtwarza na większości odtwarzaczy DVD Sad I ot to cała różnica Razz
Co do ankiety-ja nie mam nic przeciwko ^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tynia

Liczba postów : 14
Registration date : 07/12/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Pon Gru 10, 2007 10:16 pm

Ja tam wolę anime w formacie rmvb Smile Jeśli chodzi o hardsuby, to ich nie lubię. Psują wszystko jak oglądasz anime z drugimi, włączonymi napisami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Anarchy Maniek

Liczba postów : 79
Registration date : 14/11/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Czw Gru 13, 2007 10:10 am

Co do samego formatu rmvb to mimo wszystko mi on nie odpowiada. Nasycenie kolorów jest bardzo niskie a po za tym gdy sie ogląda anime na większym odbiorniku piksele rażą a oczy szybko się męczą ;/

Hard suby natomiast nie odbiegają tak strasznie jakościowo od Raw'ów po odpowiedniej konwersji zajmują mniej ze znikomą stratą dla jakości.

Same napisy jak są wbudowane mam na myśli tylko i wyłącznie angielskie sprawiają że anime można oglądać bez potrzeby monolnego szukania napisów na ansi zresztą nie zawsze są do wszystkich odcinków a na tyle z JAP'a nie jestem dobry żeby oglądać na żywioł. Samo tłumaczenie jako Karaoke z wyświetlanymi napisami przy OP & ED daje nam sporo zabawy bo można sobie po nucić ulubioną pioseneczkę ^ ^

To chyba tyle... pirat
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.animemanasati.fora.pl
kmax
Upliker
Upliker

Liczba postów : 34
Registration date : 08/12/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Czw Gru 13, 2007 1:23 pm

No wg mnie rmvb to jednak jest gówno ale co do hardsubów to powiem tak:

1. Hardsuby polskie sa swietne i powinny byc na foruma

2.Ang nie sa takie zle ale jezeli jest wersja z hardsubem i bez to oczywiscie wybieram ta bez
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
dusia

Liczba postów : 69
Registration date : 10/11/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Sob Gru 15, 2007 10:52 am

Ja jestem przeciw hardsubowi (wolę sobie poszukać napisów i je dodać), ale widzę, że mam małe poparcie Very Happy

Proponuję więc rozwiązanie alternatywne: wersja z hardsubem i bez niego (tylko proszę bez rozstrzelania pale ). Wtedy szczęśliwi byliby zarówno tacy maniacy jak ja (chcę się poduczyć japońskiego, a pismo i proste wyrazy to całkiem coś innego niż taki dubbing), jak i ci, którzy nie znają japońskiego i chcą wiedzieć, co bohaterowie mówią.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.anime-koda.yoyo.pl
Skipek

Liczba postów : 86
Registration date : 08/12/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Sob Gru 15, 2007 12:21 pm

Jak hadsuby to tylko polskie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Anemic

Liczba postów : 38
Registration date : 29/12/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Pią Sty 04, 2008 11:34 pm

Wiecie co? Ja mam na kompie większość plików w formacie rmvb i bardzo lubię ten format... Ale to wcale nie znaczy że wole ściągać w formacie rmvb, dużo bardziej wole ściągać w avi i sam sobie do rmvb przekonwertować bo mam przynajmniej pewność że jakość na tym nie ucierpiała : ) A i miejsca na dysku dwa razy więcej mam : )

Ale wracając do tematu to nienawidzę hardsubów, polskie jeszcze ujdzie ale też nie bardzo a jak mam oglądać coś z napisami angielskimi/portugalskimi i dodatkowo z polskimi to normalnie można zawału dostać... : P

No i oczywiście głosowałem na NIE!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Anarchy Maniek

Liczba postów : 79
Registration date : 14/11/2007

PisanieTemat: Re: Hardsuby   Pią Mar 14, 2008 11:24 pm

dusia napisał:
Ja jestem przeciw hardsubowi (wolę sobie poszukać napisów i je dodać), ale widzę, że mam małe poparcie Very Happy

Proponuję więc rozwiązanie alternatywne: wersja z hardsubem i bez niego (tylko proszę bez rozstrzelania pale ). Wtedy szczęśliwi byliby zarówno tacy maniacy jak ja (chcę się poduczyć japońskiego, a pismo i proste wyrazy to całkiem coś innego niż taki dubbing), jak i ci, którzy nie znają japońskiego i chcą wiedzieć, co bohaterowie mówią.

Proponuję lepsiejszą alternatywę co powiecie na zwyczajne mkv mają doskonałą rozdziałkę ( mówię dokładnie o tych nowych konwersjach ) można w nich sobie ręcznie wyłączyć napisy więc nikomu nie będzie to wadziło ^^

PS napisy nie są w cale takie złe w takim razie jak chcecie sobie po śpiewać Karaoke bez znajomości japońskich słów ze słuchu xP
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.animemanasati.fora.pl
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Hardsuby   

Powrót do góry Go down

Hardsuby
Powrót do góry 
Strona 1 z 1